Cerība
Mārtiņš Vidzenieks
Dievkalpojums
5098x skatīts
Rīga
Sv, 4.Nov 2012, 16:00

Jņ 16:33 Jēzus vārdi dod mieru.
Jņ 15:11 Jēzus vārdi dod prieku.Vai ticība ir lielāka par cerību? Cerība ir ticības pamatā. Bez cerības nav ticības (Ebr 11:1). 
Ir daudzi cilvēki, kas nonāk bezcerīgās situācijās. Bezceriba rodās, kad regulāri neiveicas. Un tas tevi noved depresijā. Depresijā u lēnām ieslīdi. (Sal.pam 13:12 - cerība, kas mazinās, grauž sirdi)
1.Jņ 4:18 - baiļ nav mīlestībā. Bailes ir mokas (bailes no soda). 
Bezcerība ir no velna, jo tā nogalina. Tā ir velna daba.Cerība (vārdnīca) - sajūta, ka tas, kas ir vajadzīgs, tiks iegūts. Notikumi risināsies vēlamā virzienā. 
Taču Bībeliski cerība ir savādāka. Cerība nav mazāka par ticību. Ticība ir žēlastība tagad, cerība ir žēlastība nākotnē.Kur ņemt cerību? 
Ps 62:6 - no Viņa nāk mana cerība
1.Tim 1:1 - Jēzus Kristus, mūsu cerība.
Rom 15:13 - cerības devējs Dievs... lai jūs kļutu bagāti cerībā.
Rom 15:4 - iepriecu smeldami rakstos, iegūtu cerību
Ebr 6:13-20 - satverots gaidāmo cerību. Ta ir drošs un stiprs dvēseles enkurs...
Cerība iesniedzas tur, kur es neredzu. Es turos pie Kristus. Tava cerība ir stabila un to kā enkuru nevar izraut.
Rom 5:1-5 - cerība nepamet kaunā. 
Jēzus ir tā cerība. Atceries to. Ābrahāms cerēja pretēji katrai cerībai.Bezcerība ir bez Kristus esība. Bet cerība Bībeliski nav pozitīvā domāšana. Ja cerība ir uz labām domām un nevis uz Kristu, tad tā nebūs īsta. Kā kristietis tu nevarētu būt bezcerībā, jo tu esi ar Kristu. Ja tev ir Kristus, tev ir enkurs. Katra doma, kas nesakņojas cerībā, kas nesakņojas Kristū, ir meli.vēji var būt stipri, jautājums kāds ir enkurs.

Slavēšana

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

24.04 MB | 21:00
Vārds

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

114.06 MB | 99:40
See video
See video
facebook twitter draugiem.lv